11. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe - zaproszenie

Szanowni Państwo,
W tym roku po raz jedenasty w dniach 9-11 maja odbędą się w Krakowie Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane po raz pierwszy przez połączone siły studentów Wydziału Polonistyki i Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na całokształt warsztatów składają się zarówno wykłady mistrzowskie, spotkania z tłumaczami, jak i zróżnicowane pod względem tematycznym i metodologicznym sesje warsztatowe. W tym roku naszymi gośćmi będą m.in. prof. Michael Cronin (Dublin City University), prof. Elżbieta Tabakowska (UJ), prof. Marta Gibińska (UJ) i prof. Anna Cetera (UW), dr Ewa Rajewska (UAM). Po raz pierwszy zaprosiliśmy też do współpracy grupę "Migawki", dzięki której na naszych warsztatach zaistnieje także problem przekładu z języka migowego.
Niezwykle ważnym elementem warsztatów są panele studenckie, podczas których adepci sztuki translatorskiej w gronie młodych pasjonatów mogą dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami badawczymi. Przesyłamy Państwu ogłoszenie o naborze referatów do tej sekcji SWT i bardzo prosimy o udostępnienie tej informacji wśród Państwa studentów, kolegów i koleżanek. Liczymy na ciekawe propozycje, które staną się przyczynkiem do gorących dyskusji podczas naszych krakowskich spotkań tłumaczeniowych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca.
Zaczęcamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku, gdzie będziemy informować na bieżąco o aktualnościach związanych z 11. Studenskimi Warsztatami Tłumaczeniowymi:  https://www.facebook.com/swt.uj/