Zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Łodzi

W dniach 3-21 grudnia w budynku Wydziału Filologicznego odbędzie się zbiórka darów na rzecz podopiecznych  Domu Małego Dziecka w Łodzi, organizowana m.in. przez Fundację Prospołeczną PODUCHA (f.poducha@wp.pl. , tel.602689234). Na terenie miasta znajdują się trzy takie domy (przy ulicy Drużynowej 3/5, Lnianej 9 oraz Zbocze 2a), w których przebywa łącznie 115 dzieci w wieku od 2 tygodni do 10 roku życia.
Wyobraźcie sobie ile jest potrzeb…
Począwszy od pieluch, jedzenia, środków czystości kończąc na zabawkach edukacyjno-rozwijających.
To kilka rzeczy z tych najważniejszych. Wiadomo że te wszystkie rzeczy nie zastąpią dzieciom kochających rodziców ale polepszą warunki codziennej egzystencji.
Potrzebne są:
- Pieluszki typu Pampers dla dzieci do półtora roku (do 18kg) – mogą być te z Lidla, Biedronki itp
- chusteczki nawilżane
- chusteczki higieniczne
- Proszki do prania dla dzieci- płyny do płukania
- Emolienty do kąpieli
- Środki do pielęgnacji ( kremy typu Bepanten) – te kupicie w aptece
- Zabawki rozwijające
- Maty edukacyjne dla dzieci
- kredki, kleje, papier ksero, papier kolorowy, itp. artykuły papiernicze
- baterie typu paluszki
- odzież i buty (mogą być używane)